Len tak mi napadlo: Ako budem zarábať dvakrát na jednom obchode...

Autor: Stella Geburka Hanzelová | 1.5.2009 o 11:39 | Karma článku: 5,46 | Prečítané:  1691x

...keď budem úplne náhodou ministerkou. Vlastne ani nejde o to, aby som zarábala priamo do vlastného vrecka. Postačí, keď sa postarám, aby financie šli správnym smerom. Neprišla som na to sama. Návod som odkukala z denného spravodajstva za posledných pár týždňov. Verte, keď budem mať takú podporu ako náš pán minister, a naučím sa tak sebavedomo odkazovať svojmu nadriadenému, ako pán minister, určite to dokážem. A to, čo sa nepodarí mne, dotiahne za mňa môj nástupca... Návod vhodný pre jedincov i politické strany.

Základom je správne miesto v správnej strane a dobré styky - pár priateľov s nejakými s.r.-očkami, najlepšie nenápadnými a najlepšie v nejakom malom zašitom mestečku na druhom konci zemegule.

Potom sa postarám o výnosný obchod s "takým zvláštnym produktom, s ktorým sa na trhu obchoduje veľmi opatrne" (ako mi pošepkal premiér v nedeľnej TA3) - pri predaji ni(e)čoho, čo nie je až tak dobre uchopiteľné, napríklad vzduchu. Možno nabudúce bude na predaj aj ticho. Podrobnejší návod prináša spravodajstvo v kauze "emisie/teplý vzduch".

Stručne zhrniem - nájdem si priameho kupcu - predám mu môj produkt, na ktorý sa ťažko získavajú odhady kúpnej ceny a dohodnem sa s ním, že zo svojho zisku pri ďalšom predaji mi dá, napríklad, polovicu.

Takže, keď bude prvý obchod v suchu, "zarobím" prvý raz. Jasné ako facka...

Svojmu šéfovi nahovorím, aký úžasný obchod som spravila a aby bolo všetko transparentné a jasné, hneď navrhnem, že peniaze pôjdu na "bohumilé účely" - keď to bude vzduch, tak potom, napríklad, envirofond, pretože na životné prostredie treba dbať. Keď to bude ticho, tak potom nejaký sociálny fond a podobne...

No a ako sa dá zarobiť na takto bohumilej činnosti? Zobrala som si príklad zase z reality dnešných dní, hoci po prečítaní článku v TA3 som si myslela, že to predsa len neprejde (odkaz č. 1). Lenže doba nie je tak krutá, pretože koalícia mi našepkala, ako sa veto prezidenta dá zmeniť (odkaz č.2) a ja budem vedieť už podporiť tých správnych ľudí...A už len maličkosť: "Príjmy z emisíí pôjdu skutočne do envirofondu - tu to potvrdil aj premiér."

Jeden obchod a dvakrát zarobím. Najprv od kupcu a potom len zarobené peniaze správne rozdelím. Dobré nie? A keď sa mi táto zmluva nevyjde, môjmu nástupcovi ďalšie vyjdú určite, pretože emisií na predaj máme dosť a každý občan vie, že by bola škoda ich nepredať, keď ich je prebytok. No, čo už, keď na druhom obchode zarobí môj nástupca len raz - pri rozdávaní peňazí správnym ľuďom... A len tak, bez dokladovania účelu, veď, načo zbytočné papierovanie s takzvanými projektmi? Ale veď, biznis je biznis. Ja zarobím na jednom obchode dvakrát a môj nástupca len raz, ale aj tak zarobí, pretože rozšírené kompetencie mu zostanú a ďalšie peniaze pribudnú... Dobrá poistka, nie?

P.S. ...pár ďalších nápadov môžete pridať v diskusii...

Odkazy:

1.

"Prezident SR Ivan Gašparovič neodobril väčšie právomoci pre ministra životného prostredia Jána Chrbeta pri prideľovaní štátnych peňazí z Environmentálneho fondu (EF)... Koaličné strany k nej na poslednú chvíľu v parlamente pretlačili dve nepriame novely. Jednou z nich bola nepriama novela zákona o envirofonde, ktorou posilňovali Chrbetove právomoci.
Ministrovi Chrbetovi chceli povoliť prideľovanie peňazí z envirofondu bez toho, aby mal písomné podklady, na aké projekty sa použijú. Takáto výnimka sa mala týkať všetkých organizácií, ktoré založilo jeho ministerstvo. Ostatní uchádzači o štátne dotácie z fondu by museli naďalej predkladať žiadosti a všetky požadované dokumenty. Nepriamu novelu počas parlamentnej rozpravy kritizoval poslanec za SMK László Miklós, podľa ktorého minister by mohol prideľovať peniaze, keď si zmyslí aj na projekt, o ktorom nebude nič vedieť."

2.

"Prezident SR Ivan Gašparovič ani druhýkrát nepodpísal novelu zákona o cenných papieroch a investičných službách... Tento krok však nemá vplyv na to, že novela vsúpi do platnosti, keďže parlament 15. apríla tohto roka nadpolovičnou väčšinou prelomil veto hlavy štátu.... Nepriamou novelou zákona o Environmentálnom fonde poslanci zvýšili kompetencie ministra životného prostredia, keď zo zákonom stanoveného postupu žiadosti o dotáciu vyňali organizácie v zriaďovateľskej alebo zakladateľskej pôsobnosti jeho rezortu."

3. medzi riadkami to odznelo aj tu: TU

"Predaj emisií je len časť skladačky. Slotovi poslanci presadili i posilnenie kompetencií ministra životného prostredia pri delení peňazí z Environmentálneho fondu. Kam išiel výnos z transakcie? Áno, správne. Do Environmentálneho fondu."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kaddáfí zachránil nemecký klub. Niečo za to však chcel

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

KOMENTÁRE

My sme les. Zastavíme katastrofu?

Slovenské lesy miznú, rozšírili sa v nich pilčíci a traktory.


Už ste čítali?