Eurovoľby s heslom, ak nemáš koho, choď a zvoľ svojho blogera!

Autor: Stella Geburka Hanzelová | 1.6.2009 o 13:37 | Karma článku: 5,96 | Prečítané:  1371x

Pôvodný titulok i celý príspevok mal byť ladený s humorom v štýle "Ty kokso, veď ja konečne mám koho voliť, i keď bača to nebude...".  Myslím však, že doba je naprieč viacerými oblasťami života tak vážna, že na humor a inotaje už miesto nie je... Preto pôjdem voliť. Ja i všetci moji známi a kamaráti, s ktorými som sa o tom rozprávala. Všetci, i preto, že nás spája ZDANLIVO BEZMOCNÝ ODPOR voči tomu, čo sa dnes deje i nedeje na "politickom nebi" Slovenska...

Sakra, nejdem voliť - nemám koho!

Hej, aj ja som pri prvom pohľade na zoznam kandidátov do eurovolieb neveriacky pokrútila hlavou - veď je to výsmech, veď slušný človek žiadnu z týchto politických strán a pseudostrán voliť nemôže. A keby aj, tak mená, na ktoré som sa zbežne pozrela, mi jasne dávali najavo, že mnohé strany si robia výsmech aj z nás a tadiaľto cesta nevedie!

Médiá mi nepomáhajú!

Všetky titulky a príspevky, o ktoré som "zavadila" mi hovorili len o hanbe, ktorej sa s najnižšou voličskou účasťou nevyhneme. O hejslovákoch a opätovne vyťahujúcej sa maďarskej karte, o tom, ako tieto voľby budú lakmusovým papierikom pre novú stranu, ktorá to s nami myslí dobre. Pár vyjadrení jedneho z jej lídrov ma však nepresvedčilo a skepticizmus zostal aj naďalej... Adekvátne snahe politikom, aj médiá sa eurovoľbám venujú oveľa vlažnejšie ako v prípade iných volieb. Tak pre by sa mal občan snažiť viac?

Radšej nevoliť, ako voliť menšie zlo?

V tejto rovine som sa ocitla len pri malom zaváhaní, pretože mi bolo a je nad slnko jasné, že takto si môj hlas môže zobrať práve ten, komu by som ho nedala ani za milióny, ktoré by nasmeroval do môjho vrecka. Takže voliť pôjdem a určite: otázkou aj naďalej zostáva, koho...

Strany nevolím!

Situácia na politickej scéne, ktorá vyvrcholila tým, že tento štát neriadia odborníci, ale "riadia" fackovací panáci, ktorých ako bábky v divadle riadia stranícke centrály, kde sa rozdávajú kšefty kamarátom - to teda nie!

Začínam škrtať - úplne prvé vypadnú dve strany spojené červenou niťou s predchádzajúcim režimom.

Potom tri strany, ktoré sú zodpovedné za nielen súčasnú politickú situáciu.

Rovnako som skeptická aj pri pohľade na súčasnú opozíciu, ktorá umožnila nástup súčasnej koalície a ani po pár rokoch v pozícii opozície nedokáže byť dostatočne silným protipóloom, aby presvedčila o svojej legitímnosti byť opäť koalíciou.

U mňa zatiaľ nemajú šancu ani strany a straničky, ktoré vznikli delením a odtrhnutím a štiepením, pričom ich predstavitelia nemajú za sebou žiadnu konkrétnu prácu a "vezú" sa len na sláve časov minulých. Aj keď jedna má moje sympatie... (s ňou rátam vo voľbách ďalších, no je príliš slabá...)

Ospevovaná nová strana ma tiež svojimi výrokmi v reakcii na konkrétne dianie nepresvedčila...

Nevoliť stranu sa nedá, no dá sa iné...

Presadzovania straníckych záujmov na úkor presadzovania záujmov občanov skoro naprieč celým politickým spektrom ma unavuje. Som rozhodnutá a presvedčená, že voliť "aparátčikov" nebudem.

Korupcia, klientelizmus, rozkrádanie verejného majetku na úkor posilňovania straníckych základní - to nie.

Verím ľuďom, ktorí robia politiku pre ľudí a ktorých poznám takmer dvadsať rokov - využijem DVA preferenčné hlasy!

Sú to nezávislí kandidáti na kandidátke jednej strany. Som rada, že sú nezávislí. Ich politika je jasná a čitateľná už roky a verím, že v nej budú pokračovať, či už ako europoslanci, poslanci, alebo hoci len dobrovoľníci. Pre nich je dôležitá téma a nie funkcia. Píšu o nej. Robia verejné odpočty svojej práce. Ich životy nesprevádzajú škandály na titulných stránkach bulváru a hoci by nemuseli, žijú skromne a slušne. A robia politiku pre ľudí a nie pre strany!

Jeden hlas je istý. Pôjde jednému z mojich priateľov - blogerov, ktorých som poznala oveľa skôr, ako sa blogermi stali (Milan Barlog, Juraj MesíkOlga Pietruchová).

Druhý hlas pôjde do skupiny priateľov neblogerov, ktorí však nemenej záslužne denno-denne odvádzajú kus dobrej práce na občianskom poli. Aj za mňa a za iných, ktorí nestíhajú. Väčšina z týchto mien má moju plnú dôveru. Dokonca takú, že si neviem vybrať  a dva preferenčné hlasy sú pre mňa málo... (Ľubica Trubíniová, Hana Fábry)

Veria im aj ďalší ľudia, ktorým verím aj ja.

V mojom rozhodnutí nie som sama. Týmto ľuďom verí skupina ďalších, ktorým verím aj ja (Zuzana Kronerová, Katarína Farkašová, Egon Gál, Eugen Gindl, Maňo Huba, Juraj Rizman, Boris Strečanský, Katarína Šimončičová...) a tak sa nám to možno tentokrát podarí. Dostať do europarlamentu niekoho, kto tam bude skutočne zastupovať aj záujmy nás - občanov!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Rusko a my - naozaj sme nepoučiteľní?

Čo by sme mali vedieť o Putinovom režime.


Už ste čítali?