Výrobok som nekúpila. Sami mi ukázali, že v akcii je drahší...

Autor: Stella Geburka Hanzelová | 27.5.2009 o 13:07 | Karma článku: 11,96 | Prečítané:  4977x

Tovar v akcii je zaujímavá vec. Minimálne tým, že nás oslovuje, tam, kde ho spravidla nečakáme, svieti neónovými cenovkami, keď ho nemáme v úmysle kúpiť, jeho takzvaná pôvodná cena je výrazne prečiarknutá a je uvedená cena SPRAVIDLA nižšia. Podarilo sa Vám nájsť niekedy nájsť opak - v akcii cenu vyššiu? Mne áno.

To, čo sa mi podarilo zachytiť nedávno, som ešte nevidela. Náš veľký obchodný reťazec mi to potvrdil sám, ústretovo a v zmysle otvorenej politiky svojej cenotvorby... Síce išlo len o malý výrobok a pre niekoho zanedbateľný rozdiel v cene (10 centov), no aj tak.

Potešilo ma, že čestne a úprimne priznal svoju politiku - zabudol odstrániť visačku jednej akcie (časovo zrejme dlhšej, predpokladám, že šlo o akciu konkrétneho obchodu) na úkor visačky akcie ďalšej (časovo obmedzenej a zrejme platnej v zmysle celoslovenského letáka), kde mi vlastne povedal - TERAZ TENTO VÝROBOK KÚPIŠ DRAHŠIE. A tak som sa slobodne rozhodla a nekúpila:

23052009928.jpg

Kvôli lepšej čitateľnosti - Detailne fotky na cenovky doplnene: 27.05. 2009 o 14.16h

s1.jpg

S2.jpg

Ešte jedna perlička, ktorú som si všimla pri "neakciovom" tovare v rámci toho istého nakupovania, tentokrát zmrzliny (v špeciálnej vaničke, aby udržal zmrzlinu nerozmrazenú, kým prídem domov, údaj hovorí o cca 2 h) - ten istý výrobca, tá istá značka, ten istý objem a rozdiel "len" v príchuti. Ale podstatný cenový rozdiel. A tak archivujem a uvidím, ako sa cena bude vyvíjať...

23052009929.jpg

a teraz tá lacnejšia (dobrý rozdiel, nie?):

23052009930.jpg

Mám nápad pre tento reťazec:

...na 100 produktov (stačí jeden deň v týždni) zverejniť  1. cenu produktu pri nákupe od dodávateľa, 2. cenu s prirátaním nákladov a 3. cenu vrátane sumy, ktorá produkuje zisk...

Určite tam budem rada chodiť aj naďalej - hoci ani nie tak kvôli nákupu samotnému, ale kvôli tým hrám, čo so mnou hrá :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Rusko a my - naozaj sme nepoučiteľní?

Čo by sme mali vedieť o Putinovom režime.


Už ste čítali?