Výrobok som nekúpila. Sami mi ukázali, že v akcii je drahší...

Autor: Stella Geburka Hanzelová | 27.5.2009 o 13:07 | Karma článku: 11,96 | Prečítané:  4864x

Tovar v akcii je zaujímavá vec. Minimálne tým, že nás oslovuje, tam, kde ho spravidla nečakáme, svieti neónovými cenovkami, keď ho nemáme v úmysle kúpiť, jeho takzvaná pôvodná cena je výrazne prečiarknutá a je uvedená cena SPRAVIDLA nižšia. Podarilo sa Vám nájsť niekedy nájsť opak - v akcii cenu vyššiu? Mne áno.

To, čo sa mi podarilo zachytiť nedávno, som ešte nevidela. Náš veľký obchodný reťazec mi to potvrdil sám, ústretovo a v zmysle otvorenej politiky svojej cenotvorby... Síce išlo len o malý výrobok a pre niekoho zanedbateľný rozdiel v cene (10 centov), no aj tak.

Potešilo ma, že čestne a úprimne priznal svoju politiku - zabudol odstrániť visačku jednej akcie (časovo zrejme dlhšej, predpokladám, že šlo o akciu konkrétneho obchodu) na úkor visačky akcie ďalšej (časovo obmedzenej a zrejme platnej v zmysle celoslovenského letáka), kde mi vlastne povedal - TERAZ TENTO VÝROBOK KÚPIŠ DRAHŠIE. A tak som sa slobodne rozhodla a nekúpila:

23052009928.jpg

Kvôli lepšej čitateľnosti - Detailne fotky na cenovky doplnene: 27.05. 2009 o 14.16h

s1.jpg

S2.jpg

Ešte jedna perlička, ktorú som si všimla pri "neakciovom" tovare v rámci toho istého nakupovania, tentokrát zmrzliny (v špeciálnej vaničke, aby udržal zmrzlinu nerozmrazenú, kým prídem domov, údaj hovorí o cca 2 h) - ten istý výrobca, tá istá značka, ten istý objem a rozdiel "len" v príchuti. Ale podstatný cenový rozdiel. A tak archivujem a uvidím, ako sa cena bude vyvíjať...

23052009929.jpg

a teraz tá lacnejšia (dobrý rozdiel, nie?):

23052009930.jpg

Mám nápad pre tento reťazec:

...na 100 produktov (stačí jeden deň v týždni) zverejniť  1. cenu produktu pri nákupe od dodávateľa, 2. cenu s prirátaním nákladov a 3. cenu vrátane sumy, ktorá produkuje zisk...

Určite tam budem rada chodiť aj naďalej - hoci ani nie tak kvôli nákupu samotnému, ale kvôli tým hrám, čo so mnou hrá :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Miliónové dotácie od Plavčana dostali aj pochybné firmy

Niektoré firmy, ktoré podporilo ministerstvo školstva, aby sa venovali vývoju a inováciám, nemajú s výskumom žiadne skúsenosti.

KOMENTÁRE

Minister Plavčan už dávno nemal existovať

Na znôšku legislatívnych náhod sa už nemôže pozerať ani koalícia.

ŠPORT

Tour bola bez Sagana nudná, no ponúkla aj nový objav

Vybrali sme päť najzaujímavejších momentov z tohtoročnej Tour de France.


Už ste čítali?