Pán premiér, opravím Vám prejav, chcete?

Autor: Stella Geburka Hanzelová | 29.8.2009 o 18:19 | Karma článku: 14,64 | Prečítané:  3266x

Pán premiér, „každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena“. Tak je to v Ústave SR. A podľa toho, ako ste povedali, zrejme ja dobrú povesť nemám... Lebo mi dávate najavo, že sa voči mne chcete (len chcete) dôstojne správať a ja mám mať voči Vám úctu lebo (ste mali šťastie) - ste sa narodili ako člen štátotvorného národa. Hoci na Slovensku - rovnako, ako aj ja. Ale ste viac. Ja som len Rómka.

„Vlasť, to nie je iba slovo. Vlasť, to je celkom konkrétne spoločenstvo rovných a sebavedomých Sloveniek a Slovákov, ktorí majú guráž brániť slobodu, demokraciu, ale najmä občiansku dôstojnosť. My sa chceme dôstojne správať ku všetkým našim občanom, teda aj k Rómom, aj k ďalším národnostným menšinám. Zato od nich očakávame občiansky slušné správanie voči štátotvornému národu..“ (čas od 1.37) - tak ste to dnes povedali.

A keď podľa toho, čo ste povedali, asi ako Rómka dobrú povesť nemám... A možno aj preto kvôli strachu o svoje deti, ako:
- Rómka zo Šarišských Michalian, som musela na pár dní opustiť svoj dom (útočníci boli z neďalekej osady Ostrovany, no pochod bol v Šarišských Michaľanoch, kde podľa tvrdenia spoluobčanov, u nich žijú slušní Romovia),
- Rómka z osady Stará Maša neďaleko Krompách, som sa musela s malými deťmi niekoľko dní v daždi skrývať v neďalekom lese, alebo
- Rómka z Turzovky, som teraz niekde musela už druhú noc spať u príbuzných v Ostrave.

a to všetko len preto, lebo sa bojím demonštrácie sily „rovných a sebavedomých Sloveniek a Slovákov, ktorí majú guráž brániť slobodu, demokraciu, ale najmä občiansku dôstojnosť“. Svoju – zabudli ste dodať. A na úkor mojej.

A ešte niečo. Som rada, že ste vlastne nazvali veci pravým menom - „chcete sa dôstojne správať“, no zatiaľ netreba. A možno ste to tak nemysleli, len Vám niekto napísal zlý prejav.

Ja sa voči Vám dôstojne správam nie preto, že ste člen/predstaviteľ štátotvorného národa, ale že ste človek, hoci sa v mnohých názoroch rozchádzame.

Čo tak, keby ste nabudúce tie dve vety z prejavu trochu poopravili? Asi takto:

„Vlasť, to nie je iba slovo. Vlasť, to je celkom konkrétne spoločenstvo VŠETKÝCH rovných a sebavedomých Sloveniek a Slovákov OBČANOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY, ktorí majú guráž TU NAŠLI DOMOV A MY - VOLENÍ ZÁSTUPCOVIA ŠTÁTU UROBÍME VŠETKO PRETO, ABY SME MOHLI Ubrániť slobodu, demokraciu, ale najmä občiansku dôstojnosť VŠETKÝCH NAŠICH OBČANOV – BEZ OHĽADU NA TO, ČI SA V TEJTO KRAJINE NARODILI, ALEBO TU NAŠLI DRUHÝ DOMOV. My sa chceme dôstojne správať ku všetkým našim občanom, teda aj k Rómom, aj k ďalším národnostným menšinám. Zato od nich očakávame občiansky slušné správanie voči štátotvornému národu.

No, čo poviete? A ak by ste boli Róm, alebo príslušník inej národnostnej menšiny, určite by sa aj Vám moje slová páčili. Najmä, ak by boli pravdivé.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Rusko a my - naozaj sme nepoučiteľní?

Čo by sme mali vedieť o Putinovom režime.


Už ste čítali?